500TL ve Üzeri Alışverişlerde 40TL İndirimi Kaçırma! Kod: EYLUL40

bitki ara sepet
Buradan Başlayın
Adresin tamamını girmek yerine sadece mahalle , ilçe veya il girin.
anasayfa

Monstera (Deve Tabanı)


Monstera (deve tabanı) bitkisinin bulunduğu ortama pozitif enerji yaydığına dair bir inanış olduğunu biliyor muydun?

Sıralama
Çiçek Çeşitleri
Hazırlanma Türü
Fiyat

Gönderim Amacı


Renk

Deve Tabanı

Deve tabanı bitkisinin kökeni Güney Amerika'dır. Her daim yeşil kalan yapraklarıyla uzun yıllardır ülkemizde ve dünyada en çok tercih edilen saksı çiçekleri arasında yer almaktadır. Yağmur ormanlarında yetişen çiçeğimizin yaprakları güneş ışığının altta kalan yapraklara eşit olarak dağılması için delinir. Yapraklarının delikli görüntüsünü buna borçludur. Dünya üzerinde iki farklı monstera türü vardır. Bir tanesi Monstera Deliciosa diğeri ise Monstera Adansonii. Adansonii bitkisi tüm yapraklarında delik olması ile Monstera Deliciosadan ayrılır. Monstera Deliciosa da ise yapraklar olgunlaşmaya başladıkça delinir.

Deve Tabanı Çiçeği Bakımı

Deve tabanları aydınlık bir ortamda direkt güneş ışığından uzak bir konum tercih eder. Direkt gün ışığına maruz kalmaları yapraklarına zarar verecektir. Toprağı kurudukça haftada 1-2 defa sulamanması yeterli olacaktır. Düzenli aralıklarla yapraklarını nemlendirmeniz sağlıklı gelişimini destekleyecektir. Her sene ilkbahar aylarında bir büyük boy saksıya geçirmeniz dolgun formunun güçlenmesine fayda sağlayacaktır. Daha detaylı bakım bilgilerine blog yazımız üzerinden ulaşabilirsiniz. Deve tabanı çiçeği bakımı nasıl olmalı?

Deve Tabanı Satın Al

Deve tabanı bitkisine 5 farklı çömlek saksı rengi seçeneğiyle sahip olabilirsiniz. Saksı çiçekleriyle dilerseniz kendinizi dilerseniz sevdiklerinizi yeşilin pozitif enerjisiyle mutlu edebilir websitemizden üzerinden tüm Türkiye'ye kolayca sipariş oluşturabilirsiniz. Dilerseniz 5 farklı çömlek saksı ile dilerseniz çiçek sepetiyle bitkilerinizi kombileyebilir yaşam alanlarınıza yeşilin pozitif enerjisini taşıyabilirsiniz.