bitki ara sepet
Buradan Başlayın
Adresin tamamını girmek yerine sadece mahalle , ilçe veya il girin.
anasayfa

Areka Palmiyesi


Filtrele ve Sırala
Çiçek Çeşitleri
Tasarım Tipi
Fiyat
Gönderim Amacı
Renk
Sıralama

Areka Palmiyesi Özellikleri

Areka palmiyesinin kökeni Madagaskar'dır. Tropikal bir bitki olan areka palmiyesi, nem seviyesi yüksek direkt gün ışığı almadığı odaları sever. Bakımı oldukça kolay olan areka palmiyesi ev ve ofislerin tüm odalarına uyum sağlayabilir. Areka palmiyesi siparişi vermek www.heryerbitki.com'u ziyaret et.

Areka Palmiyesi Bakımı

Areka palmiyesi bakımı en kolay bitkiler arasında yer alıyor. Temel ihtiyaçlarını bilmen durumunda areka palmiyesi uzun yıllar evin her köşesine yeşillik katmaya devam edecektir. Areka palmiyesi bakımı için "Areka palmiyesi bakımı" blog yazımıza göz atmayı unutma.

Areka Palmiyesi Siparişi

Türkiye'nin 81 iline hızlı ve sorunsuz bitki teslimatının tek adresi Heryerbitki. Areka palmiyesini dilerseniz hasır çiçek sepeti içerisinde dilerseniz 5 farklı saksı seçeneğinden dilediğinizi seçerek sipariş verebilirsiniz. İstanbul içi aynı gün teslimat ile sevdiklerinizi hızlı mutlu edebilir, şehir dışında yaşayan sevdiklerinize hızlı kargo ile gönderim sağlayarak gönderdiğiniz hediyenin tam zamanında ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Ankara çiçekçi, izmir çiçek arayışınıza online çiçek siparişiyle çözüm sunan firmamızda areka palmiyesi dışında en az onun kadar gösterişli cennet kuşu çiçeği, kentia palmiyesi ve büyük boy dua çiçeklerini de özel paketleme sistemi sayesinde şehir dışında yaşayan sevdiklerinize ulaştırıyor.

Areka Palmiyesi Fiyat

Areka palmiyesi fiyatları saksılı ve saksısız olarak değişmektedir. Saksılı areka palmiyeleri 400TL ile 4.000TL arasında, Saksısız areka palmiyeleri 300TL ile 3.000TL arasında değişmektedir.

Areka Palmiyesi Faydaları

Areka palmiyeleri tam bir hava temizleyicidir. İnce yaprakları ile oluşan zararlı havayı hapsederek yerine temiz hava salgılamaktadır. Bulunduğu ortamın nem dengesini arttırarak ortamın fazla soğumasını engeller. Ses ve ısı yalıtımı sağlar.

Areka Palmiyesi Çoğaltma

Areka palmiyesi tohumlarla çoğaltma, yavru bitkiyi ayırma, yaprak çelikleriyle çoğaltma, hava katmanlama yöntemiyle çoğaltılabilir. Temiz ve strelil bir ortamda dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir. 

  • Tohumlarla çoğaltma: Olgun bitkiden alınan sağlıklı tohumlar nemli bir toprağa ekilerek çoğaltma işlemi başlatılır.
  • Yavru bitkiyi ayırma: Sağlıklı ana gövdeden strelil bir bıçak yardımı ile yavru bitki alınır. Nemli bir toprak içerisinde ılık bir odada bakılır.
  • Yaprak çelikleriyle çoğaltma: Areka palmiyesinin yapraklarından alınan çeliklerle çoğaltılabilir. Bu yöntem, bir yaprak çeliğinin köklendirme hormonuna batırılması ve uygun bir toprağa dikilmesi yoluyla gerçekleştirilir.
  • Hava katmanlama: Areka palmiyesinin bir dalı hafifçe yaralanır ve yaralı bölge toprağa gömülür. Zamanla, yaralı bölgeden kökler gelişir ve yeni bir bitki oluşur.