bitki ara sepet
Buradan Başlayın
Adresin tamamını girmek yerine sadece mahalle , ilçe veya il girin.
anasayfa

Salon Bitkileri


Filtrele ve Sırala
Çiçek Çeşitleri
Tasarım Tipi
Fiyat
Gönderim Amacı
Renk
Sıralama

Aradığın salon bitkileri, salon çiçekleri bol çeşit ve uygun fiyatlarıyla Türkiye'nin çiçek gönderme sitesi Heryerbitki'de seni bekliyor!

En Çok Tercih Edilen Salon Çiçekleri Hangileri?

Bulunduğu ortamın enerjisini yükselten salon çiçekleriyle yaşam alanının enerjisini tazele. 5 farklı saksı seçeneği ile seçtiğin salon çiçeğini kombinleyebilir, odanın dekorasyonunu tamamlayabilirsin. En taze salon çiçeklerine Heryerbitki üzerinden ulaşabilir, kolay ve hızlı siparişin keyfini çıkartabilirsin. Senin için en çok tercih edilen salon çiçeklerini şöyle sıralayabiliriz: 

 • Areka Palmiyesi
 • Starliçe, Cennet Kuşu Bitkisi
 • Paşa Kılıcı
 • Zamia
 • Dua Çiçekleri
 • Kaktüs - Sukulent
 • Benjamin

Salon Çiçeği Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Salon çiçeği seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli noktaları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Işık Koşulları, Bakım Gereksinimi, Hava Nem Düzeyi, Uygun Saksı ve Toprak, Evcil Hayvan Dostunuz için Toksik Olmaması, Estetik Tercihler 

Yukarıda yazdığımız maddelere dikkat ederek, kendiniz ve eviniz için en uygun salon çiçeğini seçebilirsiniz.

Uzun Ömürlü Canlı Salon Çiçeği Çeşitleri

Antoryum, guzmanya, deve tabanı, areka palmiyesi gibi uzun ömürlü, canlı salon çiçeklerinin en taze, en güzel halini hızlıca seçebilir, kolayca sipariş verebilirsin. Deve tabanı gibi büyük yapraklı salon çiçeklerinden tercih edebilir yada antoryum gibi renkli çiçeklere sahip salon çiçekleriyle odanın havasını değiştirebilirsin. Seçmiş olduğun salon çiçeğini 5 farklı saksı seçeneği yada çiçek sepetleriyle kombinleyebilirsin. Sevdiklerini ve kendini mutlu etmek için birbirinden güzel salon çiçeklerini şimdi keşfet. 

Salon Bitkisi Siparişi

Salon bitkisi siparişlerinizi Türkiyenin 81 iline gönderiyoruz. İstanbul çiçek siparişinde aynı gün teslimat seçeneğimiz sevdiklerini hızlıca mutlu edebilirsin. Ankara çiçek siparişi, Bursa çiçek siparişi gibi Türkiye'nin tüm şehirlerine aynı gün kargo ile gönderim sağlamaktayız.

Büyük Salon Çiçekleri Nereden Alabilirim?

Aradığın büyük salon çiçeklerini aynı gün teslimat fırsatıyla Heryerbitki'den satın alabilirsin. Areka palmiyesi, kentia palmiyesi, starliçe gibi büyük salon çiçekleriyle odanın havasını hızlıca değiştirebilirsin. Geniş yaprakları ile odada yer alan zararlı toksinleri hapsederek sana daha ferah bir çalışma ortamı yaratacak salon çiçekleri bu koleksiyonda! Saksılı büyük salon çiçeklerini mini ve orta boylu çiçekler ile kombinleyebilirsin. 

Yeşil Yapraklı Salon Bitkileri

Doğanın huzur verici atmosferini yaşam alanlarınıza taşımanın en güzel yolu yeşil yapraklı bitkilere yaşam alanlarımıza yer açmaktır. Yeşil rengi eve pozitif bir hava katmasının yanı sıra bitkilerde ortamın hava kalitesini arttırarak yaşam kalitemizi yükseltiyor. Aradığınız en güzel yeşil yapraklı salon bitkileri www.heryerbitki.com'da sizi bekliyor.

Salon Çiçekleri Bakımı Nasıl Olmalı?

Salon çiçeklerinin bakımı, türüne göre değişiklik göstersede tüm salon çiçekleri için geçerli bakım önerileri bulunmakta. Sizde her salon çiçeği için olmazsa olmaz bakım önerilerine göz atın:

 1. Su: Toprağın kuru olması çiçeğinizin su istediğini gösterir. Toprağı nemliyken ve ıslakken çiçeğinizi sulamamalısınız. Aşırı sulanan çiçeklerde kökler çürüyebilir. Sulama sıklığınızı çiçeğinizin toprağını parmağınızla kontrol ederek ayarlayabilirsiniz.

 2. Işık: Bitkinize doğrudan ışık gelmesini engelleyin. Doğrudan gelen güneş ışınları bitkinize zarar verecektir. Salon çiçekleri yarı gölge alanları sever.

 3. Sıcaklık: Salon bitkileri için ideal sıcaklık genellikle 18-24°C arasındadır. Aşırı sıcak veya soğuk, rüzgarlı ortamlardan kaçının.

 4. Toprak: Drenajı iyi olan topraklar fazla su bitkinizin tahliye deliğinen akarak, köklerin çürümesini engeller.

 5. Gübreleme: Bitkilerinize yaz aylarında bitki besini takviyesi yapabilirsiniz. Ancak aşırı gübreleme bitkiyi zarar verebilir, bu yüzden önerilen miktarlarda gübreleyin.

 6. Temizlik: Bitkilerinizin yapraklarını düzenli olarak tozdan arındırın. Tozlar bitkinizin fotosentez yapmasını engellediği için gelişimini olumsuz etkileyecektir. Ayrıca solmuş çiçekleri ve yaprakları düzenli olarak temizleyin ve budayın.

 7. Hava dolaşımı: Bitkilerinizin etrafındaki hava dolaşımını sağlamak için gerektiğinde bir fan kullanın veya pencereyi açın. Bu, bitkilerin sağlığı için önemlidir ve mantar veya hastalık oluşumunu önleyebilir.

Salon Çiçekleri Nasıl Çoğaltılır?

Salon çiçeklerini çoğaltmanın bir kaç farklı yolu vardır ve bu yollar bitkinizin türüne göre değişiklik göstermektedir. En çok kullanılan salon çiçeği çoğaltma yöntemleri şunlardır:

 • Tohumlarla çoğaltma, Yaprak çelikleri ile çoğaltma, Gövde çelikleri ile çoğaltma, Ayırma yöntemi ile çoğaltma, yumru ve soğanlar ile çoğaltma.

Bitkiniz türüne göre farklı çoğaltma yöntemleri ile çoğaltılması gerekebilir. Tüm çoğaltma yöntemlerinde streril bir ekipman kullanmak ve bitkinin zarar görmesini engellemek çok önemlidir.

Salon Bitkisi Yetiştirmenin Faydaları

Yaşam alanlarımızda salon bitkisi yetiştirmek fiziksel, zihinsel ve ruhsal sağlığımızı olumlu yönde etkiler. Bir canlıya bakmanın verdiği sorumluluğu almanın zihinsel ve ruhsal sağlığımız üzerinde olumlu etkisi olurken, bitkinin yaşam alanlarımızın hava kalitesini iyileştirmesi fiziksel sağlımızı iyileştirir. Bunun yanı sıra salon bitkileri, ses ve yalıtım sağlar, konsantrasyon ve motivasyonu arttırır.

Salon Çiçekleri Fiyatları

Heryerbitki.com size salon bitkilerini en uygun fiyatlarıyla ve en canlı formda sunarak hizmet vermektedir. Geniş, dar yapraklı, çiçekli ve sarkan salon bitkileri gibi çeşitli ürünler arasından size en uygun olanını tek tıkla satın alabilirsiniz. Areka, Starliçe salon bitkisi gibi göz alıcı salon bitkilerini hediye olarak da tercih edebilirsiniz.