bitki ara sepet
Buradan Başlayın
Adresin tamamını girmek yerine sadece mahalle , ilçe veya il girin.
anasayfa

Sansevieria (Paşa Kılıcı)


Filtrele ve Sırala
Çiçek Çeşitleri
Tasarım Tipi
Fiyat
Gönderim Amacı
Renk
Sıralama

Paşa kılıçlarının tam bir hava temizleyicisi olduğunu biliyor muydun?

Paşa Kılıcı Özellikleri

Bakımı kolay ve her odaya uyum sağlayabilecek bir bitki arıyorsanız paşa kılıçları tam siz göre! Kökeni Afrika olan paşa kılıçları ülkemizde peygamber çiçeği olarakta bilinmektedir. Dayanıklı ve güçlü yaprak yapısı ile en kolay bakılan iç mekan bitkileri arasında yer alır. NASA'nın yaptığı araştırmalara göre iç mekanlarda hava kalitesini arttırdı gözlemlenmiştir. Paşa kılıçları, renkli, black gold, moonshine, black gibi farklı tür ve çeşitlerde karşımıza çıkar.

Paşa Kılıcı Çiçeği Bakımı Nasıl Olmalı?

En çok aydınlık, direkt gün ışığı almadığı alanları sevsede tüm koşullara uyum gösteren bir yapısı vardır. Su vermeden önce her zaman toprağının kurumasını beklemelisiniz. Kuru havaya karşı dayanıklıdır. Yaprakları nemlendirilmeye ihtiyaç duymaz. Gece boyunca oksijen salgılayarak karbondioksidi kendinde depolar bu sayede daha sağlıklı bir uyku ortamı oluşturur. Detaylı bakım bilgileri için "Paşa kılıcı bakımı nasıl olmalı?" blog yazımıza göz atabilirsin.

Örgülü Paşa Kılıcı

Modern görüntüsü ve kolay bakımı ile en çok tercih edilen paşa kılcıı türleri arasında öne çıkan örgülü paşa kılıçları 3 farklı boyu ile websitemizde sizi bekliyor. 5 farklı çömlek saksı seçeneğiyle saksı çiçekleri içerisinde en popüler çiçeklerden olan örgülü paşa kılıcına linkten ulaşabilirsiniz. Örgülü paşa kılıcı

Renkli Paşa Kılıcı Çiçeği Gerçek mi?

Renkli paşa kılıcı çiçekleri gerçektir. Ancak uçlarında bulunan renkli kadifemsi kısım bitkinin sağlıklı gelişimi için sonradan eklenen bir malzemedir.