bitki ara sepet
Buradan Başlayın
Adresin tamamını girmek yerine sadece mahalle , ilçe veya il girin.
anasayfa

Calathea (Dua Çiçeği)


Filtrele ve Sırala
Çiçek Çeşitleri
Tasarım Tipi
Fiyat
Gönderim Amacı
Renk
Sıralama

Calathea (kalatya) çiçekleri yapraklarını geceleri yukarı kaldırıp sabahları aşağı indirmeleri nedeniyle "dua çiçeği" olarak adlandırıldıklarını biliyor muydun?

Dua Çiçeği

Doğada 300'den fazla çeşide sahip olan dua çiçekleri gece gündüz geçişlerindeki yaprak hareketleri, farklı desenleri ve uzun ömürlü olmaları nedeniyle son dönemlerin popüler saksı çiçekleri arasında yer alıyor. 5 farklı çömlek saksı seçeneği ile özel günlerin sıklıkla tercih edilen çiçeği olan dua çiçeklerinin bakımına beraber göz atalım.

Dua Çiçeği Bakımı

Dua çiçeklerinin bakım ihtiyaçları son derece kolay. Direkt güneş ışığı eşsiz desenlerine zarar verdiği için yarı gölge alanları tercih ediyor. Haftada 1 defa içme suyu ile sulamanız gelişimini desteklemeniz ve daha sağlıklı bir bitki elde etmeniz açısından önem taşıyor. Yaz ve ilkbahar aylarında ayda 1 defa bitki besini kullanmanız daha gür bir bitki elde etmenizi sağlayacaktır.  Yapraklarını düzenli aralıklarla nemli bir bez yardımı ile silmeniz canlı renklerini korumasını sağlayacaktır. Daha fazla bakım bilgisi için dua çiçeği bakımı blog yazımıza göz atabilirsiniz.

Dua Çiçeği Çeşitleri

Heryerbitki'de mini, orta ve uzun boylu dua çiçeklerine kolayca ulaşabilirsiniz. Geniş ve ferah yaprakları en çok tercih edilen türlerden olan Orbifolia, kırmızı, yeşil yapraklarıyla göz alıcı Whitestar, üç çeşit yaprak rengi ile triostar ve çok daha fazla dua çiçeği çeşitlerine "dua çiçeği koleksiyonumuzdan hızlıca ulaşabilirsiniz. 5 farklı çömlek saksı seçeneği ile yada çiçek sepeti kombini ile satın alabilirsiniz.

Dua Çiçeği Satın Al

Dua çiçeği ailesinin tek çiçekli türü olan crocata, turuncu çiçekleriyle en çok tercih edilen kalatya türleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Kalatya çiçeği dönemsel olarak açıp, doğru şartlar altında 3 aya kadar çiçekli kalabiliyor. Çiçeğin ömrünü uzatmak isterseniz çiçekli bitkiler için bitki besini kullanmanızı öneririz. Doğum günü hediyesi, kendine hediye, ev hediyesi, yeni iş hediyesi, geçmiş olsun çiçekleri ve diğer tüm özel günlerde en çok tercih edilen kalatya çiçekleri 5 farklı saksı seçeneğiyle websitemizde satışa sunuluyor. 

Genel olarak en bilinen dua çiçeği türlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Calathea Makoyana, Calathea Triostar, Calathea Picturata, Calathea Orbifolia, Calathea Burle, Calathea Amagris, Calathea Whitestar, Calathea Suprisestar, Calathea Rattlesnake, Calathea Whitefusion, Calathea Sanderiana, Calathea Medallion, Calathea Freddie.