bitki ara sepet
Buradan Başlayın
Adresin tamamını girmek yerine sadece mahalle , ilçe veya il girin.
anasayfa

Barış Çiçeği


Sıralama
Çiçek Çeşitleri
Hazırlanma Türü

Fiyat
Gönderim Amacı


Renk


Barış Çiçeği Bakımı Nasıl Olmalı?

Barış çiçeği direkt gün ışığı almadığı aydınlık ortamları sever. Haftada 1 defa toprağı kurudukça sulamanız gelişimine katkı sağlayacaktır. Geçirgen bir toprak kullanımı köklerin sağlıklı gelişimi için önemlidir. Ayda 1 defa yapraklarını nemli bir bez yardımı ile temizlemeniz bitkinizin daha rahat nefes almasını sağlayacaktır. Senede 1 defa saksı değişimi gerçekleştirerek bitkinizin gelişimine destek olabilirsiniz.

Barış Çiçeği Yaprakları Neden Sararır?

Barış çiçeği yapraklarının sararması az yada çok sulandığını işaret eder. Bunun yanı sıra içme suyu ile sulamanız bitkinizin yaprak ve çiçek sağlığını koruması açısından oldukça önemlidir.

Barış Çiçeği Anlamı Nedir?

Barış çiçeği, huzur, dinginlik, saflık, barışın sembolü olarak kabul edilir. Bu nedenle, sıklıkla evlerde, ofislerde ve diğer iç mekanlarda dekoratif amaçlarla tercih edilir. Bitkinin zarif yelkeni andıran beyaz çiçekleri ve yeşil yapraklarıyla, iç mekanlara sakinlik ve huzur hissi katar.

Ayrıca, barış çiçeği, NASA tarafından yapılan bir araştırmada hava filtreleme yetenekleri nedeniyle "evde yetiştirilebilecek en iyi hava temizleme bitkisi" olarak da öne çıkmıştır. Sembolik bir anlam taşımakla kalmaz, aynı zamanda iç mekan hava kalitesini artırmak için de tercih edilen bitkiler arasında yer alır.