Saksı Çiçekleri, Orkideler, Tasarım Çiçekler ve Çok Daha Fazlasını Aynı Gün Teslimat Fırsatıyla Hemen Keşfet!

bitki ara sepet

ORKİDE ÇEŞİTLERİ VE ORKİDELERİN ANLAMI


Renkli ve hoş kokulu saksı çiçeklerinden Orkide; bu iki özelliği bakımında gönüllerde taht kurmuş oldukça popüler bir bitkidir. Orchidaceae veya Salepgiller’de denilebilir. Asparagales familyasına aittir. Sevgililer günü hediyesi, doğum günü çiçeği, arkadaşa çiçek ya da “içimden geldi” çiçeği olarak oldukça kullanılır. Peki sık sık adını duyduğumuz bu popüler çiçeğin bir sürü renk çeşidinin olduğunu biliyor muydunuz? Sık sık kendinize çiçek alan ya da sevdiklerinize çiçek hediye eden biriyseniz muhtemelen biliyorsunuzdur. Ama bilmediğinize emin olduğumuz bir şey daha var! Orkidelerin renk çeşitlerine göre farklı anlamlara geldiğini biliyor muydunuz? Cevabınız “Hayır” ise ve hemen öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin!

Orkide Renkleri ve Anlamları
En Çok Tercih Edilen: Beyaz Orkide 

kırmızı saksı içerisinde 2 dal beyaz orkide

Beyaz orkide satın al

Asil duruşu ve hoş kokusuyla en çok tercih edilen orkide çeşidi beyaz orkidedir. Sevdiğine çiçek göndermek isteyen fakat seçim yapmakta zorluk çekenlerin yolu genellikle beyaz orkideye çıkar. Bu sevilen çiçeğimiz anlamını beyazın saflığından alıyor. Beyaz orkideler; zarafetin, masumiyetin ve saflığın timsali olarak görülüyor. Orkideler aynı zamanda dikkatli bakım yapıldığı taktirde uzun süre capcanlı kalıyor. 

Az Rastlanan Asalet: Mor Orkide

yeşil yuvarlak saksı içerisinde mor orkide

Mor orkide satın al

Geçmiş yıllardan beri asillerin rengi olarak sözü edilen mor, konu orkideler olduğunda da asil kalmaya devam ediyor. Mor orkidelere az rastlanması da bu özelliğini destekler niteliğinde. Tahmin ettiğiniz üzere mor orkide; asillik, ihtişam anlamına geliyor. İhtişamıyla gözlerinizi kamaştıran, asil ve özel birilerini mutlu etmek istiyorsanız mor orkide harika bir tercih olacaktır. Asaletli saksı çiçeklerinden mor orkide bu özelliğine rağmen kırılgan ve narin değil, uzun süre dayanıklı bir çiçek çeşididir.  Evinizin havasını değiştirmek istiyorsanız oldukça doğru bir seçim olacaktırGörselde yer alan ürüne ulaşmak için mini orkide koleksiyonumuzu inceleyebilirsiniz.

Son Zamanların Popüler Orkidesi: Fuşya Orkide

çömlek saksı içerisinde fuşya orkide

Fuşya orkide satın al

Şu sıralar oldukça popüler olan fuşya rengi, fuşya orkidelerin de oldukça tercih edilmesini sağlamıştır. Capcanlı ve iç açıcı rengiyle özellikle sevgililerin tercih ettiği bir orkide çeşididir. Özellikle Sevgililer Günü’nün ve yıldönümlerinin vazgeçilmezidir. Anlamı ise; Sevimlilik, saflıktır. Mis gibi kokulu orkideler siz ona ne kadar iyi bakarsanız o kadar uzun yaşamaktadır.

İtiraf Edeceğin Bir Şeyin Varsa Tercih: Mavi Orkide

beyaz saksı içerisinde mavi orkide

Mavi orkide satın al

Moda olan renkler ne kadar değişirse değişsin popülerliğini asla yitirmeyecek rengimiz mavinin orkidesi de tabii ki oldukça revaçta. Mavi renk bir şey itiraf etmek isteyenlerin ilk tercihi olmalıdır. Çünkü bu çiçek “Aşkların en büyüğü” anlamına gelmektedir. O’na itiraf edecek bir şeyler varsa hemen bir mavi çiçek gönder, not kısmına da şunu ekle. “Sen aşkların en büyüğüsün, o yüzden sana tam da bu anlamı taşıyan mavi orkideler göndermek istedim. Seni seviyorum.” Nasıl ama? Bu yardımımızı asla unutma. Merak etme aramızda kalacak.

Sarı Demek Sıcaklık Demek; Sarı Orkide

siyah saksı içersinde muhteşem güzellikteki sarı orkide

Sarı orkide satın al

Sarı orkideler; sıcaklığı ve samimiyeti temsil eder. Özellikle dostluğunuzu pekiştirmek istediğiniz birine, arkadaşınıza çiçek göndermek isterseniz ender rastlanan saksı çiçeklerinden olan sarı orkide çiçeğini tercih edebilirsiniz. Dostunuzun bulunduğu ortamın enerjisi ve yüzündeki gülümseme değişecektir.

O’na ne kadar tatlı olduğunu söylemek istiyorsan: Pembe Orkide

beyaz saksı içerisinde eşsiz güzellikteki pembe orkide

Dendrobium satın al

Pembe orkideler; masumiyet ve tatlılığın sembolüdür. Orkideler içerisinde en güzel kokan orkide hangisi diye merak ediyorsanız yanıtımız: Dendrobium orkide. Pembe rengi, eşsiz kokusu ve uzun süre çiçekli kalan yapısıyla sevdiklerinizi mutlu etmek istediğinizde ilk tercih olarak öne çıkacaktır.

Sevdiğin birine çiçek hediye etmeyi düşünüyorsan daha fazla bekleme, hemen dilediğin bir renkte orkide gönder. Dilersen çiçeğini çiçek sepeti içerisinde dilersen 5 farklı çömlek saksı seçeneğinden dilediğinin içerisinde gönderebilirsin. Kim bir çiçek sepeti içerisinde orkide görünce mutlu olmaz ki? Farklı orkide çeşitleri için orkide linkimize göz atmayı unutma!