Saksı Çiçekleri, Orkideler, Tasarım Çiçekler ve Çok Daha Fazlasını Aynı Gün Teslimat Fırsatıyla Hemen Keşfet!

bitki ara sepet

HOYA KERRİİ (KALP SUKULENT) BAKIMI NASIL OLMALI?


Hoya Kerrii (Kalp Sukulent)

Kalp şeklindeki yapraklarıyla sevgiliye alınabilecek en anlamlı hediyelerden biridir. Kalp sukulent hediye etmek, hediye verilen kişiye “ Kalbim sana ait.” mesajı vermektedir. Aynı zamanda bu sukulent “Lucky heart” yani şanslı kalp adıyla da bilinmektedir.

Bakımı oldukça kolay olan ve muhteşem görünen Hoya Kerri bitkisinin temel ihtiyaçları şöyledir:

  •  SU: Bir sukulent türü olduğu için, susuzluğa dayanıklıdır. Toprağının iyice kuruduğundan emin olduğunuzda sulama yapınız. 2-3 Haftada bir sulamanız yeterli olacaktır. Kışın daha az su vermelisiniz. Fazla suyun saksının altındaki delikten aktığına emin olun, fazla su bitkinin köklerinin çürümesine sebep olabilir. 
  •  IŞIK: Oldukça kolay adapte olan bir yapısı vardır. Her koşulda yaşayabilir.  Aydınlık bir ortamda iyi gelişim gösterecektir. Daha az ışık alan alanlara da adapte olabilir. Hiç güneş almayan (banyo gibi) odalara koyulmamalıdır. 
  •  BÜYÜME: İlk yıllarda yavaş büyüyen bir bitkidir. Köklendirilmiş tek kalp şeklindeki yaprak, iyi bakıldığında birkaç yıl içinde sürgün vererek kalp şeklinde birçok yaprağa sahip bir sarmaşığa dönüşebilir.

 

BİTKİNİZ SİZE NE SÖYLEMEK İSTİYOR?

  •  Eğer yapraklarda kahverengileşme ve yumuşama varsa bu durum, bitkinize çok fazla su verdiğinizi göstermektedir.
  • Yapraklarda damarlar belirginleştiyse ya da kırışıklıklar meydana geldiyse bu bitkinizin suya ihtiyacı olduğunu gösterir.

Bitkimize Hoya Kerri linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tüm hoya, mum çiçeği türlerine ulaşmak için linke tıklayabilirsiniz. Mum Çiçeği